Great experience! I wrote a question and you got an answer very quickly.I placed the order and it was shipped within an hour!!!I would definitely recommend it to anyone who needs a filter. They will consult, complete and you will be able to enjoy the good weather at home.!!!
Good quality filters for my recuperator. 10 points. Only the discount code was added the first time and if you don't buy it, it's not valid the second time 🙁
Filtrid rekuperaatoritele – siit leiad populaarsemate tootjate rekuperaatoritele sobivad filtrid nagu Zehnder, Brink, Komfovent, Systemair, Blauberg, Paul, Oxygen, Vallox, Mitsubishi, Ensy, Samsung, Atrea, Flexit, Wolf, Electrolux, Holtop, Itho Daalderop, Brofer. Mugav süsteem aitab teil hõlpsasti leida oma rekuperaatori mudeli ja sellele sobiva filtrite valiku. Ja kui te ei leia oma mudelit või teil on küsimusi, võtke meiega ühendust telefoni teel või kirjutage kiiresti ja mugavalt läbi vestlusakna all paremal. Meie kogenud meeskond on alati valmis aitama teil veebis filtreid valida, nõustada ja vastata kõikidele teie küsimustele. Meie sortimendist leiate laia valiku filtreid. Siin saate valida originaalsete ja alternatiivsete toodete hulgast, valides teie vajadustele ja võimalustele kõige paremini sobiva variandi. Kõik müüdavad filtrid rekuperaatorile vastavad ISO 16890 kvaliteedistandardile.
REKUPERAATORI FILTRID – MIKS ON OLULINE NEID SAGEDALT VAHETADA?
Rekuperaatori filtrite eesmärk on filtreerida sisse- ja väljatõmbeõhku, kaitsta seda saasteainete eest. Puhtad filtrid rekuperaatoritele tagavad mehaanilise ventilatsioonisüsteemi tõhusa töö. Ummistunud filtrid suurendavad õhutakistust ja energiatarbimist. Ja teie keskkonna õhk pole enam nii puhas. Seega ei halvenda õigel ajal vahetamata filter mitte ainult teie koju või töökeskkonda siseneva õhu kvaliteeti. Sest see ei filtreeri välja kõiki õhus leiduvaid tervisele kahjulikke saasteaineid (nagu tahked osakesed, õietolm jne). Kuid see suurendab ka elektrienergia hinda.
Filtrite seisukorda tuleks kontrollida keskmiselt iga 3 kuu tagant. Ja muutke seda, kui märkate, et see on määrdunud. Tõsi, vahel annab filtri vahetamise vajadusest teada ka valjemini tööle hakanud rekuperaator. Sellistel juhtudel ärge püüdke filtrit puhastada ega tolmuimejaga imeda, et pikendada selle eluiga. Kuna seda ei saa täielikult puhastada ja saasteained liiguvad jätkuvalt teie keskkonda.
FILTRITE KLASSIFIKATSIOON
Rekuperaatorifiltrite kvaliteedi hindamisel on oluline pöörata tähelepanu nende vastavusele rahvusvahelistele ISO standarditele. See filtrile või selle tehnilistesse kirjeldustesse kirjutatud vastavus on kvaliteedi tagamise märk. Kuni 2016. aastani oli kasutusel standard EN 779, mis mõõtis ainult ühte tüüpi tahkete osakeste läbilaskvust. Ja kaasaegne ISO 16890 standard on kõikehõlmavam, mõõtes laiemat hulka tahkeid osakesi ja pakkudes sügavamat arusaama filtri jõudlusest erineva suurusega osakeste puhul.
Uue ISO standardi järgi klassifitseeritakse filtreid vastavalt nende võimele hoida erineva suurusega osakesi, mis määrab otseselt teie ruumide õhu puhtuse. Valiku hõlbustamiseks pakume üksikasjalikku filtrite klassifitseerimise juhendit, mis aitab teil eristada ja valida sobivaima filtri, lähtudes teie rekuperaatori mudelist ja konkreetsetest vajadustest.
Selgema ülevaate saamiseks on siin õhuosakesed jagatud rühmad:
ePM1: need ülipeened osakesed (linna sudu, tolmulestad jne) võivad tungida isegi meie vereringesüsteemi. Need on palja silmaga nähtamatud, kuid nende mõju tervisele võib olla märkimisväärne.
ePM2,5: need osakesed, kuigi suuremad kui ePM1, on siiski piisavalt väikesed, et tungida kergesti meie hingamisteedesse ja settida meie kopsudesse. Need on tubakasuits, bakterid ja muud mikroskoopilised osakesed.
ePM10: need osakesed on piisavalt suured, et tekitada ilmseid sümptomeid, nagu köha, aevastamine või allergilised reaktsioonid. Nende levinumad allikad on õietolm, väetised või muud keskkonnasaasteained.
Coarse: need on suurimad õhusaasteosakesed, mis hõlmavad tsemenditolmu, juukseid, autode heitgaase ja muid suuremaid saasteaineid.
MÕISTLIK ON VAHETADA MÕLEMAD FILTRID KORRAGA
Sissepuhkeõhu filtrid on loodud siseõhu puhastamiseks, püüdes tõhusalt kinni tahked osakesed ja tagades seeläbi teie ventilatsiooniseadmete puhtuse ja tõhususe. Vähem olulised pole ka väljatõmbeõhu filtrid – need kaitsevad rekuperaatori soojusvahetit tolmu eest, garanteerides soojusvaheti töö kõrgeima kasuteguriga.
Rekuperaatori mõlema filtri samaaegne vahetus on vajalik tingimus ventilatsioonisüsteemi efektiivse töö tagamiseks. Määrdunud filtrid mitte ainult ei riku süsteemi tasakaalu, vaid suurendavad ka energiatarbimist ja mürataset.
FILTRITE VAHETAMINE
Filtrite vahetamine on väga lihtne. Alguses lülita seade välja, ava luugid. Eemaldage vanad filtrid ja seejärel paigaldage uued. Sulgege siibrid ja taaskäivitage rekuperaator. Kõige tähtsam on soetada rekuperaatorile sobiv filter. Seda saate teha valides meie kataloogist oma rekuperaatori tootja. Ja siis – pärast oma seadme konkreetse mudeli valimist. Süsteem pakub teile sobivad mudelid. Jääb üle vaid osta, vahetada ja taas nautida puhast ja värsket õhku.
Rekuperaatori tootja ja mudeli väljaselgitamiseks on mitu võimalust:
Kontrollige silti seadmel endal, mis tavaliselt näitab tootjat ja mudelit;
Võtke ühendust oma seadme paigaldaja või seadme müüja/ehitajaga;
Mõõda filtri laius, pikkus ja kõrgus ning filtreeri tooted välja vastavalt mõõtudele meie veebipoes. Süsteem pakub teie seadmele sobivaid rekuperaatori filtreid;
Kui ükski antud soovitustest ei aidanud – võtke meiega ühendust telefonil +372 55 71045 või kirjutage läbi all paremal oleva vestlusakna ja me aitame teid.
Filtrite vahetamine on väga lihtne. Alguses lülita seade välja, ava luugid. Eemaldage vanad filtrid ja seejärel paigaldage uued. Sulgege siibrid ja taaskäivitage rekuperaator. Kõige tähtsam on soetada rekuperaatorile sobiv filter. Seda saate teha valides meie kataloogist oma rekuperaatori tootja. Ja siis – pärast oma seadme konkreetse mudeli valimist. Süsteem pakub teile sobivad mudelid. Jääb üle vaid osta, vahetada ja taas nautida puhast ja värsket õhku.
Rekuperaatori filtreid soovitatakse vahetada iga 3-6 kuu tagant. olenevalt filtri saastumisest. Peamine sümptom, mis viitab sellele, et filtreid tuleks juba vahetada, on aga rekuperaatori heli suurenemine ja/või väljatõmmatava/sissepuhutava õhu hulga vähenemine.
Nutikad rekuperaatorid, millel on elektrooniline juhtpaneel ja ekraan, näitavad õhu juurdevoolu ja õhu väljatõmbe mahtu tunnis. Näide: 140 m2 majja paigaldatakse Zehnder ComfoAir Q350 rekuperaator, mille optimaalne töörežiim on 190 m3 sissepuhke- ja väljatõmbeõhku tunnis. Kui see kogus väheneb 150-170 m3 peale, tuleks filtrid juba vahetada.
Samuti on teatud mudelitel rekuperaatoritel automaatne meeldetuletus filtrite vahetamise aja kohta, seega tuleks järgida seadme enda soovitusi.
Põhjuseid, miks rekuperaatori filtrite regulaarne vahetamine on oluline, on mitu.
Ummistunud filtrite tõttu vähenenud õhuvool. Kui filtrid ummistuvad, vähendab see läbiva õhuvoolu, mis muudab rekuperaatori vähem tõhusaks ja õhutab ruume halvemini.
Kasvavad elektrikulud. Kui filtritesse kogunevad osakesed, peab rekuperaatori ventilaator rohkem pingutama, et ületada suurenenud õhutakistus, mis omakorda suurendab elektritarbimist.
Siseõhu kvaliteet halveneb. Ebaefektiivne ventilatsioon ja õhu vähene liikumine võivad põhjustada niiskuse kogunemist ja isegi hallituse teket siseruumides.
Suurenenud seadme töömaht. Ummistunud filtrid nõuavad rekuperaatori intensiivsemat tööd, mis muudab selle töö valjemaks.
Filtriklass näitab osakeste kogust ja suurust, mis filtreeritakse läbi teatud klassi filtri. Mida suurem see arv, seda tõhusamalt õhk filtreeritakse. Enamasti soovitatakse väljast juurde tuleva õhu filtreerimiseks kasutada kõrgema klassi filtreid. Filtridplus.ee soovitab aga alati arvestada tootja soovitustega ja paigaldada need filtrikomplektid, mis on seadme öko-koostöö dokumendis kirjas. Lisateavet saate lugeda meie üksikasjalikust artiklist rekuperaatorite filtriklasside kohta.
Peamised aspektid, millele originaal- või analoogrekuperaatori filtri valimisel tähelepanu pöörata.
Algfiltril on teadaolev jõudluskvaliteet. Originaalfiltreid testitakse kindlas seadmes, et tagada nende jõudlus ja ühilduvus. Väiksem energiatarve originaalfiltriga. Selline filter puhastab õhku tõhusamalt ja vähendab energiakulu, kuna see on kohandatud konkreetsele rekuperaatorile. Madalam töömüra originaalfiltriga. Originaalfilter, mis on optimeeritud konkreetse seadme jaoks, võib vähendada mürataset rekuperaatori töötamise ajal. Analoogrekuperaatori filter on odavam. Sellised filtrid on tavaliselt ökonoomsem valik. Kuigi need ei pruugi olla nii tõhusad kui originaalfiltrid, võib nende madalam hind olla teie valikul oluline tegur.