KKK
Ventilatsioonisüsteemi tootja ja mudeli väljaselgitamiseks on mitu võimalust:
- Kontrollige silti seadmel endal, mis tavaliselt näitab tootjat ja mudelit;
- Võtke ühendust seadme paigaldaja või ehitajaga;
- Mõõda filtri laius, pikkus ja kõrgus ning filtreeri tooted välja vastavalt mõõtudele meie veebipoes. Süsteem pakub teie seadmele sobivaid ventilatsioonifiltreid;
- Kui ükski antud soovitustest ei aidanud – võtke meiega ühendust telefonil +372 55 71 045 või kirjutage läbi all paremal oleva vestlusakna ja me aitame teid.
Filtrite vahetamine on väga lihtne. Alguses lülita seade välja, ava luugid. Eemaldage vanad filtrid ja seejärel paigaldage uued. Sulgege siibrid ja taaskäivitage ventilatsioon. Kõige tähtsam on soetada ventilatsioonile sobiv filter. Seda saate teha valides meie kataloogist oma ventilatsiooni tootja ja siis – pärast oma seadme konkreetse mudeli valimist. Süsteem pakub teile sobivad mudelid. Jääb üle vaid osta, vahetada ja taas nautida puhast ja värsket õhku.
Ventilatsioonifiltreid soovitatakse vahetada iga 3-6 kuu tagant olenevalt filtri saastumisest. Peamine sümptom, mis viitab sellele, et filtreid tuleks juba vahetada, on aga suurenenud ventilatsiooni heli ja/või väljatõmmatava/sissepuhutava õhu koguse vähenemine.
Nutikad ventilatsioonid, millel on elektrooniline juhtpaneel ja ekraan, näitavad õhu juurdevoolu ja õhu väljatõmbe mahtu tunnis. Näide: 140 m2 majja paigaldatakse Zehnder ComfoAir Q350 ventilatsioon, mille optimaalne töörežiim on 190 m3 sissepuhke- ja väljatõmbeõhku tunnis. Kui see kogus väheneb 150-170m3-le – filtrid tuleks juba vahetada.
Samuti on teatud mudelitel ventilatsioonisüsteemidel automaatne meeldetuletus filtrite vahetamise aja kohta, seega tuleks järgida seadme enda soovitusi.
Filtriklass näitab osakeste kogust ja suurust, mis filtreeritakse läbi teatud klassi filtri. Mida suurem see arv, seda tõhusamalt õhk filtreeritakse. Enamasti soovitatakse väljast juurde tuleva õhu filtreerimiseks kasutada kõrgema klassi filtreid. Filtridplus.ee soovitab aga alati arvestada tootja soovitustega ja paigaldada need filtrikomplektid, mis on seadme öko-koostöö dokumendis kirjas. Lisateavet saate lugeda meie üksikasjalikust artiklist rekuperaatorite filtriklasside kohta.